19 października 2020

Herbaty – Zdrowe i praktyczne

Dobry den. W poniższym tekście przedstawię zalety zdrowotne jak i praktyczne picia herbat i naparów ziołowych do herbaty podobnych. Pomoże mi w tym Vert,

Zanim zaczniemy mówić o właściwościach poszczególnych herbatek powiem, że picie herbat ogólnie przedłuża życie, dzięki obecności przeciwutleniaczy, często pomaga na trawienie, koi nerwy i wspaniale smakuje. Lecz herbaty mają jeszcze wiele innych zastosowań, zależnie od rodzaju. Tak więc koniec z wstępem, przejdźmy do części właściwej.

Kolejną herbatą jest Pu Erh. Wspomaga ona pracę wątroby oraz łagodzi negatywne skutki picia alkoholu. Także wzmacnia i oczyszcza z toksyn organizm oraz pomaga w walce z nadwagą.

Yerba mate to napar z ostrokrzewu paragwajskiego, podnoszący sprawność zarówno fizyczną, jak i umysłową. Bogaty w witaminy i mikroelementy, podnosi odporność i ułatwia trawienie. A na koniec uspokaja i poprawia koncentrację.

Matcha, czyli japońska, sproszkowana zielona herbata jest chwalona jako jedna z najzdrowszych herbat. Posiada te same walory zdrowotne co zwykła zielona herbata, ale posiada o wiele silniejsze działanie przeciwutleniające. Dodatkowo świetnie pobudza nie powodując przy tym nadpobudliwości, co czyni ją świetnym potencjalnym zamiennikiem kawy.

Napar z rumianku z kolei pomaga na żołądek i stres jak również zawiera dużo soli mineralnych i witaminy C.

Skoro ty przedstawiłeś swój ulubiony ciepły napój to ja powiem o swoim, czyli naparze z lipy. Pomaga na przeziębienie, kaszel ból gardła i trawienie. Dodatkowo uspokaja i świetnie koi nerwy.

Teraz warto jeszcze wspomnieć gdzie i jak kupować herbatę. Oczywiście dobrą herbatę

Owszem, przykładem przyjemnej herbaciarni w bielsku może być jedna o nazwie Assam. Dla tych co wolą zaś samemu robić sobie herbatę powiem tak. Po pierwsze zapomnijcie o herbacie w torebkach. Jest ona najniższej jakości herbatą, robioną z resztek jakie zostają po zapakowaniu herbaty liściastej. Taka herbata ma najmniej właściwości zdrowotnych i smaku, który sztucznie wzmacnia się różnymi dodatkami. Kupując herbatę należy rozglądać się za herbatą liściastą, pochodzącą najlepiej z Cejlonu, Chin lub Indii.

Na koniec mam nadzieje że zachęciłem do picia herbaty, oraz refleksji, czy może lepiej kupić herbatę liściastą zamiast tej w saszetkach. Miłego dnia i smacznej herbaty!

Autor: KasimSirko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *